Stylizacje w kwiaty na jesień 2018

Stylizacje w kwiaty najczęściej wybieramy latem lub wiosną i w sumie trudno się temu dziwić. Kwiaty dodają nam przecież lekkości, zwiewności i pewnego rodzaju kobieciej delikatności. Nie zawsze mamy na to czas i siłę, gdy za oknem chmury i deszcz. Ja jednak marudzić nie lubię i miejsce dla wzorów kwiatowych w swoich stylizacjach znajduje także jesienią.

Na wstępie warto powiedzieć sobie jedną rzecz. Ubrania w kwiaty, które nadają się do noszenia jesienią to jednak zdecydowanie inne kolory niż to, co zazwyczaj wybieramy latem. Wiele produktów na ciemne kolory, a barwy kwiatów jedynie je przełamują. W letnich stylizacjach zazwyczaj bazowym kolorem jest biel. Biały niestety nie zawsze sprawdza się jesienią, przede wszystkim ze względów czysto praktycznych.

W swoich stylizacjach przedstawie kilka propozycji na noszenie kwiecistych wzorów jesienią. Jedną z nich będzie sukienka, drugą spódnica, a trzecią bluzka z delikatnym motywem kwiatowym.

Czarna sukienka w kwiaty

Bardzo lubię sukienki w kwiaty latem, dlatego nie mogłam darować sobie również takiej stylizacji w wydaniu jesiennym. Zazwyczaj wybieram sukienkę w czarnym lub granatowym kolorze i łączę ją z szarymi, wysokimi kozakami (te za kolano wyglądają dużo lepiej i można wtedy zrezygnować z czarnych rajstop na rzecz cielistych). Okrycie wierzchnie wybieram raczej pod kolor sukienki.

post_1

Długa spódnica w kwiaty

Kolejny fajny pomysł na noszenie kwiatów jesienią to długa spódnica w kwiatowy wzór. Tak jak wspominałam, większość produktów ma zazwyczaj ciemny kolor bazowy, więc warto połączyć je z jasnym swetrem (beże, jasne brązy) i brązowymi butami (które muszę pasować do swetra). Sweter zazwyczaj podwijam i przełamuje paskiem w wyrazistym kolorze (pod kolor butów).

post_2

Czarna bluzka z kwiatowym motywem

Motyw kwiatów jesienią wcale nie musi być tym dominującym. Równie dobrze możemy zdecydować się na jedynie delikatny akcent. Bardzo często w swoich stylizacjach wybieram bluzkę z body z kwiatowym nadrukiem lub haftem i łącze ją ze zwykłymi jeansami lub krótką spódniczką. Praktycznie sprawdza się to gdy poszukujesz np. stylizacji na uczelnię lub do pracy.

post_3

 

A Wy w jaki sposób lubicie nosić kwiatowe wzory i tej porze roku? Dajcie znać w komentarzach, które motywy podobają Wam się najbardziej!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s